Łódź

Łódzką wspólnotę akademicką tworzy 43 uśmiechniętych, pomocnych i zdolnych stypendystów - studentów. To barwna mieszanka ciekawych osobowości. Kreatywność i chęć do działania to ich mocna strona. Szef wspólnoty Szymon Karcz dzielnie czuwa nad tym, aby spotkania wspólnotowe odbywały się regularnie – raz w miesiącu, lub częściej – gdy mają miejsce różne święta i uroczystości.

Łódzka wspólnota prężnie działa podczas Dnia Papieskiego - organizuje festyny, pokazy dla dzieci i dorosłych, maluje twarze, rozdaje pyszne krówki i balony. W roku 2015 zorganizowała przemarsz orkiestry dętej ulicą Piotrkowską, a to za przyczyną stypendystki Jowity Włodarczyk, która jest jej członkiem.

Stypendyści wspierają wiele akcji charytatywnych. Prowadzią akcję „Wrzuć piątaka dla dzieciaka", z której pieniądze w większości zostają przekazane na Dom Dziecka w Łodzi. Wspomagają Caritas Archidiecezji Łódzkiej i PCK. Wielu łódzkich stypendystów udziela korepetycji w ramach prowadzonych świetlic środowiskowych. Pomagają oni również przy organizacji cyklicznych wydarzeń, które mają miejsce na terenie ich miasta, np. pikniku rodzinnego, święta Eucharystii.

Rekolekcje adwentowe i wielkopostne stanowią wspólnotową tradycję. W zaciszu kaplicy lub podczas wyjazdów formacyjnych grupa integruje się z Bogiem i bliźnimi.

Oczywiście nie zapominają oni o świętowaniu Wigilii Bożego Narodzenia, Świąt Wielkanocnych czy Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Wtedy to spotykają się we wspólnocie, modlą się, rozważają Słowo Boże, a często też... spożywają wspólnie pyszne potrawy przygotowane przez koleżanki i kolegów ze wspólnoty :).

Wszystkie te akcje uwiecznia w swoim obiektywie niezastąpiony fotograf - Aneta Kominiak. Natomiast skryba Karina Rejs opisuje życie wspólnoty, czego owocem są ciekawe teksty na stronie www.dzielo.pl, a także na wspólnotowym funpage'u (https://www.facebook.com/fundacjadzielonowegotysiaclecialodz/?fref=ts).

Zarząd wspólnoty:

Szef miasta: Szymon Karcz, szymon.karcz@dzielo.pl

Zastępca szefa: Anna Pokorska, anna.pokorska@dzielo.pl

Starosta: Jowita Włodarczyk, jowita.wlodarczyk@dzielo.pl

Rzecznik prasowy:

Karina Rejs, karina.rejs@dzielo.pl

Duszpasterz:

ks. Michał Pietrasik

  • LOLEK
  • SAD
  • Zostań Przyjacielem
  • Nostra Polonia
stypendysta.pl