Obchody lokalne 2012

 

Poniżej zamieszczamy informację o obchodach XII Dnia Papieskiego w poszczególnych miejscowościach na terenie całej Polski. Baza infromacji jest stale powiększana, zachęcamy więc do częstego odwiedzania tej podstrony.

Bielsko-Biała

Bydgoszcz

Gdańsk

Katowice

Koszalin

Lubaczów

Minneapolis

Olsztyn

Poznań

Radom

Rzeszów

Siedlce

Toruń

Wrocław

 

Bielsko-Biała

Wspólnota studentów jak co roku do pomocy zaprasza młodszych kolegów i koleżanki będących stypendystami z liceów i gimnazjów z całej diecezji oraz innych wolontariuszy m.in. wolontariuszy Stowarzyszenia VIDES.

Nasz plan na Dzień Papieski 14 października:

 • 12:30 – msza w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej
 • ok. 14:00-16:00 – „festyn rodzinny” (happening) na Placu Chrobrego przed Zamkiem Sułkowskich. Jest to największy plac w Bielsku-Białej
 • 19:00-21:37 – czuwanie modlitewne w Hałcnowie (dzielnica Bielska-Białej)

To są takie 3 najważniejsze punkty naszych obchodów Dnia Papieskiego.

Bardzo ważną dla nas sprawą jest wystawa (która zapowiada się meega ciekawie) poświecona bł. Janowi Pawłowi II, która ukazuje go jako Papieża - przyjaciela młodzieży, a składa się z ogromnej ilości „nietypowych” zdjęć, będzie też kilka oryginalnych przedmiotów, które należały do JP II, w tym m.in. kajak. Będzie zorganizowana w namiocie o wymiarach 15x30 metrów. Można będzie ją obejrzeć  właśnie na Placu Chrobrego od 5 do 31 października codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

My jako stypendyści pomagamy przy tej wystawie. W miarę naszych możliwości będziemy (postaramy się codziennie) po niej oprowadzać zwiedzających, oczywiście w naszych służbowych fundacyjnych strojach przez co też będziemy promowali naszą Fundację.

Nasz „festyn” będzie się odbywał w bezpośrednim sąsiedztwie tej wystawy, na placu przy namiocie, a więc my jako stypendyści i Fundacja na tej wystawie możemy tylko i wyłącznie zyskać. Będzie sprzedaż ciast upieczonych przez stypendystów, animatorzy będą zabawiać dzieci w kąciku opieki, nasi uzdolnieni muzycznie stypendyści dadzą mini koncert. Będzie malowanie twarzy dla dzieci. Celem naszego festynu jest pokazanie radości, która płynie z posiadania rodziny - festyn jest przygotowany dla dzieci i ich rodziców.

Osoby, które będą dyżurowały na mieście i zbierały pieniądze na fundusz stypendialny będą zapraszać ludzi do obejrzenia wystawy.

Naszym docelowym „kwestowym” dniem będzie sobota 13 października i podczas tej kwesty będziemy zapraszali na niedzielny nasz festyn i wystawę. Również 14 października będziemy kwestować na nasze stypendia. Kwestę zorganizujemy w Bielsku-Białej i jeśli będziemy mieli możliwość to w Żywcu.

Nasza „siedziba” (biuro) będzie znajdować się w jednej z salek parafialnych Parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.

Ogólnie mamy dużo pracy przy całych obchodach Dnia Papieskiego, ale jesteśmy pełni optymizmu i zapału do pracy ;)

Bydgoszcz

W ramach XII Dnia Papieskiego zapraszamy 14 października 2012 r. na godzinę 15:00 do 18:00 do hali widowiskowo-sportowej „Łuczniczka” na pierwszą „Bydgoską Karoliadę"!

Tegoroczny Dzień Papieski będziemy przeżywać pod hasłem „Jan Paweł II – Papież rodziny”. Ojciec Święty podkreślał, że rodzina jest najważniejsza, dlatego tak bardzo trzeba się o nią troszczyć. Poprzez zorganizowanie „Bydgoskiej Karoliady” chcemy zachęcić rodziny do aktywnego spędzenia czasu wspólnie.

„Bydgoska Karoliada”  to turniej rozgrywany pomiędzy zgłoszonymi drużynami, obejmujący konkurencje sportowe, artystyczne i intelektualne w oparciu o pontyfikat Papieża-Polaka. Turniej ten jest wyjątkową okazją do integracji wszystkich pokoleń, od dzieci do osób starszych i wspaniałą okazją do wspólnej zabawy. W to niedzielne popołudnie nie zabraknie rywalizacji i emocji – dodatkowe nagrody będą również dla „Klubów Kibica”, które najwierniej będą wspomagać swoją drużynę.

Uwieńczeniem turnieju będzie koncert znanego zespołu ARKA NOEGO.

Drużyny mogą zgłaszać się do 28 września. Więcej informacji oraz karta zgłoszeniowa na stronie www.wiatrak.org.pl

 

Plakat Bygdoszcz

 

Gdańsk

PIĄTEK 12.10.12

 1. zbiórka pieniędzy  na ulicach w wyznaczonych lokalizacjach
  1. opera bałtycka-multikino
  2. krewetka i okolice
  3. galeria bałtycka-lidl
  4. stare miasto-motława
  5. madison-młyn

SOBOTA 13.10.12

 1. zbiórka pieniędzy na ulicach w wyznaczonych lokalizacjach
  • lokalizacje piątkowe
  • Park Oliwski
  • lot-teatr
  • molo brzeźno
  • Monciak
  • Sopot skm
  • bulwar Gdynia
  • skwer Kościuszki Gdynia 
  2.       Zbiórka pieniędzy w Almie Sopot i Bomi (Madison) od 12-20 , osoby, które mają kolejkę zbiórki w markecie nie uczestniczą w happeningu.
  • Happening na Starym mieście 
  • Zbiórka pieniędzy na starówce

Niedziela 14.10.12

1. Zbiórka na ulicach. 8.30 (I tura)

2. 13.00 wspólna msza w kościele (stypendyści, czytania, śpiewy)

3. 14.00 KONCERT Stypendystów FDNT – prowadzi Krzysztof Majda.

4. 15-18.00 II tura zbiórki na ulicach

Katowice

13 X 2012 - sobota          

Wieczór papieski na Placu Sejmu Śląskiego: zorganizowany przez stypendystów FDNT we współpracy z Archidiecezją Katowicką oraz władzami samorządowymi i państwowymi. Myślą przewodnią wieczoru będzie rodzina. Szczególnie zaakcentowany będzie etos rodziny pielęgnowany od pokoleń na Śląsku.

• Prezentacja młodych talentów - fireshow,

• Koncert „Jednego serca, jednego ducha” – występ Zespołu Gospel i Janka Samołyka

• Słowo Ojca – teksty bł. Jana Pawła II na temat rodziny – aktorzy Teatru Śląskiego,

• Występ Ślązaczki Roku

• Wręczenie podziękowań dla darczyńców i przyjaciół Fundacji,

• Rodzinne światełko do nieba.

 

14 X 2012 – niedziela     

Pontyfikalna Msza w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach dla rodzin archidiecezji katowickiej pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa z przekazaniem rodzinom lampionów z iskrą Bożego Miłosierdzia.

Wieczorem w katedrze koncert chóru Filharmonii Śląskiej oraz Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod dyr. Wincentego Hawela

 

16 X 2012 – wtorek        

Koncert w Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach: „Jan Paweł II Papieżem Rodziny” pod patronatem ks. Arcybiskupa Metropolity Katowickiego oraz Marszałka Województwa Śląskiego dla zaproszonych Gości – występ zespołu Śląsk.

 

Koszalin

 • Konkurs plastyczny dla dzieci w szkole podstawowej;
 • Litania do Bł. Jana Pawła II w Kościele Św. Krzyża oraz słowo o Stypendystach i Fundacji , następnie przemarsz przed Ratusz (na wzór Marszu dla życia i rodziny)
 • Piknik rodzinny przed Ratuszem: występy muzyczne, krótkie konferencje Księży, konkursy dla dzieci, wystawa prac z konkursu plastycznego – wręczenie nagród, loteria;
 • Kropla Miłości – autobus do oddawania krwi przed Ratuszem;
 • Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Dajczaka 14 października o godz. 19:00 –  „obstawiona” (czytania, psalm, modlitwa wiernych) przez stypendystów.

 

Lubaczów

„RODZINA FUNDAMENTEM KOŚCIOŁA”

 

XXVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

pod patronatem Jego Ekscelencji Ks. Bpa dra Mariana Rojka

Pasterza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

14 – 21 października 2012 r.

 

14 października 2012 r. – niedziela DZIEŃ PAPIESKI – Jan Paweł II – Papież Rodziny

godz.11:00 – Msza św. z homilią, pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa dr Mariana Rojka – Pasterza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, inaugurująca XXVI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Lubaczowie i XII Dzień Papieski, a także dziękczynna za 25-lat działalności Klubu Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie, z udziałem chóru „CANZONE” Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

 

godz. 15:30  – Uroczysty Koncert w konkatedrze lubaczowskiej pt. „POKOLENIA”, z okazji Jubileuszu 25-lecia Klubu Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie, pod honorowym patronatem Anny Komorowskiej – Pierwsze Damy, wykonany przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, pod dyr. Tadeusza Wicherka, przy udziale naszych dzieci i ich rówieśników z Teatru Małych Form.

(konkatedra)

  godz. 20:00 –  Apel papieski na stadionie, przy Krzyżu i obelisku upamiętniającym pobyt Błogosławionego Jana Pawła II w Lubaczowie, 2-3.06.1991 r.  Rozważania oparte o nauczanie Błogosławionego Jana Pawła II – czytają członkowie  rodzin. Złożenie pod obeliskiem  wiązanek kwiatów przez delegacje władz samorządowych, Klubów Inteligencji Katolickiej i mieszkańców.

godz. 20:45 –   Przemarsz drogą papieską do konkatedry, przy dźwiękach Orkiestry Dętej Lubaczowa. Apel Jasnogórski w Sanktuarium przed obrazem Matki Bożej Łaskawej. Przemarsz pod pomnik Błogosławionego Jana Pawła II, przy kościele. św. Karola Boromeusza. Modlitwa do Błogosławionego Jana Pawła II. Złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie  zniczy. O godz. 2137 chwila modlitewnej ciszy.

 

15 października 2012 r. – poniedziałek

godz. 17:00 – „Oczekuję pytań...” monodram, scenariusz wg tekstów Leszka Kołakowskiego - w wykonaniu Piotra Czekalskiego – członka  Teatru Małych Form w Lubaczowie, studenta PWST we Wrocławiu, w reż. Grażyny Bielec.

(Miejski Dom Kultury)

godz. 18:00 – Msza św. w lubaczowskiej konkatedrze.

 

16 października 2012 r. – wtorek

godz. 18:00  – Msza św. w lubaczowskiej konkatedrze.

godz. 18:45 – Wykład  „Rodzina – sanktuarium miłości i życia”,Ks. prof. Marian Pokrywka –Katolicki Uniwersytet Lubelski.

(aula konkatedry)

17 października 2012 r. – środa

godz. 18:00  – Msza św. w lubaczowskiej konkatedrze.

godz. 19:00  – „Po wieczerniku...”, spektakl wg tekstów Ernesta Brylla, scenariusz i reż. Grażyna Bielec, w wykonaniu Teatru Małych Form.

 (Miejski Dom Kultury)

18 października 2012 r. – czwartek

godz. 18:00  – Msza św. w lubaczowskiej konkatedrze.

godz. 19:00 – Wykład  „Świętość małżeństwa i rodziny", Ks. dr Sławomir Adamczyk Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej.

(aula konkatedry)

 

19 października 2011 r. – piątek

godz. 18:00 – Msza św. w lubaczowskiej konkatedrze,

godz. 19:00 – Wykład „Karta Dużej Rodziny jako mechanizm wsparcia rodzin wielodzietnych"  Irena Bylicka – Sekretarz Zarządu Związku Dużych Rodzin 3+ , członek Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

(aula konkatedry)

20 października 2012 r. – sobota Spotkanie Młodych Chrześcijan. 

godz. 9:30  –   Dekanalny turniej piłki nożnej młodzieży z KSM o puchar prezesa Klubu Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie.

(Orlik lub hala sportowa)

godz. 18:00 – Msza św. w lubaczowskiej konkatedrze.

godz. 18:50 – Spektakl pt. „Jan Paweł II – Papież Rodziny”, w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum Nr 2 w Lubaczowie, pod kierownictwem Alicji Antonik.

godz. 19:30 – Gawęda o „Ks. Infułacie Wiktorze Haas Paneckim –współzałożycielu harcerstwa w Lubaczowie”. Gawędę poprowadzi Edward Olbromski – członek Klubu Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie.

(aula konkatedry)

 

21 października 2012 r. – niedziela

godz.   16:00 – Spektakl pt. „Czarny Jim”, w wykonaniu teatru dziecięco-młodzieżowego  Pociecha z Oleszyc, w reż. Ks. Józefa Jan Dudka.

(sala teatralna konkatedry)

 

godz.  18:00  –  Zakończenie XXVI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Msza św. z homilią, koncelebrowana przez Ks. Prałata dra  Adama Firosza– Kanclerza Kurii Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, wspólnie z Kapitułą Konkatedralną pw. Błogosławionego Jakuba Strzemię.

(konkatedra)

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Klub Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie

 

Organizator:

Klub Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie

 

Instytucje sponsorujące i współpracujące:

Dziekan Lubaczowski i Proboszcz Parafii Konkatedralnej

Proboszcz Parafii Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie

Starosta Lubaczowski

Burmistrz Miasta Lubaczowa

Wójt Gminy Lubaczów

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Miejski Dom Kultury w Lubaczowie

 

Patronat medialny:

Katolickie Radio Zamość.

Telewizja Lubaczów

Miesięcznik „TERAZ” wydawany

przez Klub Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie.

 

Olsztyn

8 – 12 X 2012

Miejsce: Kościoły parafialne w Olsztynie

Wydarzenia:

 • Uczestnictwo stypendystów FDNT w Mszach Świętych w intencjach rodzin

13 – 14 X 2012

Miejsce: Stare Miasto

Wydarzenia:

 • Kwesta zorganizowana przez stypendystów FDNT we współpracy z Archidiecezją Warmińską
 • Promowanie FDNT przez rozdawanie fundacyjnych gadżetów
 • Zachęcanie do wspierania finansowego Fundacji poprzez wysyłanie sms-ów – rozdawanie fundacyjnych krówek
 • Konkursy dla rodzin – Familiada, zdjęcia rodzin oraz praca plastyczna pt. „Jan Paweł II – Papież Rodziny”

14 X 2012

Miejsce: Duszpasterstwo Akademickie Kościół św. Franciszka z Asyżu

Wydarzenia:

 • Zbiórka przykościelna
 • „Jesteśmy żywym pomnikiem Jana Pawła II – Papieża Rodziny” – świadectwo wygłaszane przez stypendystów FDNT

Miejsce: Hala Urania

Wydarzenia:

 • Koncert Papieski

Olsztyn plakat

 

Poznań

5.10.2012 (piątek) godzina 18:00 Wieczór Artystyczny na Wydziale Teologicznym przy ul. Wieżowa

13.10.2012 (sobota) Przeddzień Dnia Papieskiego

 • Flashmob- Belgijka- wspólny taniec z mieszkańcami Poznania

                Miejsce: Stary Rynek

Zaprosimy mieszkańców Poznania do wspólnego tańca i udziału w obchodach Dnia Papieskiego.

 • Czuwanie

Spotkamy się wspólnie na modlitwie, by  dziękować Bogu za dar pontyfikatu Papieża Polaka i przypomnieć sobie jego rozważania o rodzinie i miłości.

14.10.2012 (niedziela) Dzień Papieski

 • Happening- Stypendyści ubrani w żółte chusty fundacji wraz z wolontariuszami rozdają krówki na Starym Rynku i ulicy Półwiejskiej
  • Dzieląc się krówkami z innymi ludźmi, chcemy jednocześnie dzielić się miłością i radością i wciąż na nowo przypominać o Osobie Jana Pawła II.

 

 • Koncert papieski „Stypendyści fDNT i przyjaciele” godz. 18:45

                               Miejsce: Kościół parafii Bożego Ciała przy ul. Krakowskiej

 Obchody Dnia papieskiego uwieńczymy wspólnym koncertem. Stypendyści z naszej wspólnoty mają szansę pokazać innymi ludziom drzemiące w nich talenty– koncert organowy, czy popisy w grze na dudach. W tym roku do koncertu zaprosiliśmy też naszych przyjaciół, aby mogli razem z nami świętować ten szczególny dla fundacji dzień.

16.10.2012 (wtorek) Czuwanie w Kościele św. Rocha

20.10.2012 (sobota)  II Bieg Papieski

 Miejsce:  Cytadela

 Trasa:  około 5 km

 Godzina: 13.00

Wszystkich, którym bieganie sprawia przyjemność zaprosimy do udziału w Biegu na cześć Papieża- Polaka. Chcemy w ten sposób pokazać ludziom,iż Jan Paweł II był nie tylko Papieżem, który czuwał nad całym Kościołem na Ziemi, ale także osobą, która nigdy nie zrezygnowała z „życia”.

"Wy jesteście młodzi, a papież jest stary i trochę zmęczony. Ale identyfikuje się jeszcze z waszymi oczekiwaniami i nadziejami.”

 Pomimo swojego wieku Nasz Papież jeździł na nartach i chodził na piesze wędrówki. Chcemy uzmysłowić naszym rówieśnikom i innym osobom, że był On cudownym człowiekiem.

Koordynator biegu: Radosław Kasperczak

W ramach ciekawostki - część biegu będzie odbywać się tyłem. 

Radom

Diecezja Radomska:

Jedlnia – Letnisko: „Bieg Papieski” - Skauci Europy, przy wsparciu Urzędu Gminy oraz Parafii św. Józefa, godz. 14:25

Opoczno – zbiórka publiczna organizowana przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Fundację „Dar Dla Potrzebujących” (13 października, godz. 10:00 – 15:00)

Radom - „Młodzi czytają Jana Pawła II” (przy kościele Garnizonowym, godz. 14:00) – PSP nr 34 (12 października)

Radom - Happening i kwesta publiczna (Plac Jagielloński, deptak ulicy Żeromskiego, Dworzec PKP, godz. 13:00 – 17:00) – PSP nr 32 oraz stypendyści FDNT (12 października)

Rzeszów

Plakat rzeszow

 

11 października
(czwartek)

godz. 18.00

 

Msza św.
w KATEDRZE Rzeszowskiej

Rozpoczęcie ROKU WIARY
w Diecezji Rzeszowskiej


 

Promocja najnowszego przewodnika: Pielgrzymowanie po diecezji rzeszowskiej, Rzeszów 2012

 

12-22
października

 

 

Ogólnopolska kwesta publiczna
Dzielmy się Miłością

(jest zgoda MSWiA)

 

 

Sztab FDNT w Kurii Diecezjalnej
w Rzeszowie

Kwesta na ulicach (Millenium Hall 12 X br. w godz. 10.00-20.00)

 

 

13 października
(sobota)

 

Nabożeństwa Fatimskie
w różnych parafiach Rzeszowa

Np.: Katedra Rzeszowska (godz. 19.00); Kościół pw. Chrystusa Króla (godz. 20.00)

 

12-14
października

(pt. – niedz.)

 

 

PIELRZYMOWANIE z bł. Janem Pawłem II po Rzeszowie
Rzeszowskim Szlakiem Świętych

11 stacji obsługiwanych
przez wolontariuszy papieskich

Przy stacjach do nabycia pamiątkowe Przewodniki pielgrzyma

 

 

Losowanie symbolicznych nagród podczas niedzielnego koncertu na Rynku Rzeszowskim ok. 21.00

 

 

 

 

14 października
(niedziela)

 

 

 

Msza św.

w kościele pw. Św. Krzyża
godz. 11.00

 

 

Audycja papieska Radia VIA

ze studia plenerowego na Rynku
godz. 17.00

 

 

Tańce lednickie
na Rynku Rzeszowskim

godz. 15.00

 

 

Podpisywanie Listu do BXVI
i układanie RYBY ze zniczy

na Rynku Rzeszowskim
godz. 14.00 – 21.00

 

 

Flash mob

na Rynku Rzeszowskim
godz. 16.00

 

 

Wspólne śpiewanie
i koncert papieski

na Rynku Rzeszowskim
godz. 18.00 – 21.00

 

 

18 października
(czwartek)

18.30

 

Papieski wieczór modlitewny
w Farze Rzeszowskiej
Nauczyciele i uczniowie szkół Rzeszowa
i okolicy modlą się za siebie wzajemnie

 

 

Program:

18.30 – Różaniec z różami

19.00 – Msza św. z odmówieniem litanii do bł. Jana Pawła II

 

20 października
(sobota)

14.00-18.00

 

Papieski flash mob
w Centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall

 

 

Kilka edycji

Opracowanie: Ks. Janusz Podlaszczak (602 – 66 76 94; jpodlaszczak@pcen.pl)

Więcej informacji na stronie wspólnoty rzeszowskiej: http://zywekamienie.pl/

oraz na Facebook'u: http://www.facebook.com/dprzeszow2012

 

Siedlce

W ramach obchodów XII Dnia Papieskiego w Diecezji Siedleckiej zapraszamy na I Diecezjalny Kongres Nowej Ewangelizacji.

 

Czwartek, 11 października - Katedra Siedlecka

19.00 Eucharystia na rozpoczęcie Roku Wiary pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup pośle ewangelizatorów na ewangelizację Siedlec.

 

Piątek, 12 października - Ewangelizacja Siedlec w godz. 14.00-18.00

1)      Ewangelizacja przy dworcu PKP – odpowiedzialni: ks. Tomasz Bieliński ze wspólnotą Jednego Ducha oraz ks. Michał Chromiński z diakonią ewangelizacji Ruchu Światło Życie.

2)      Ewangelizacja przy dworcu PKS (ul. Sienkiewicza) – odpowiedzialny: ks. Leszek Paszkiewicz ze wspólnotą Drogi Neokatechumenalnej.

3)      Ewangelizacja na Placu Gen. Sikorskiego – odpowiedzialni: ks. Jacek Sereda z diakonią ewangelizacji oraz ks. Sławomir Arseniuk z zespołem ewangelizacyjnym.

 

Sobota, 13 października – I Diecezjalny Kongres Nowej Ewangelizacji

Sala wielofunkcyjna przy parafii św. Józefa, ul. Sokołowska 124

10.00 Słowo powitania – ks. dr Mateusz Czubak, diecezjalny koordynator dzieł ds. nowej ewangelizacji

10.10 Świadectwa ewangelizatorów

10.40 Idea i sens nowej ewangelizacji – ks. dr Robert Skrzypczak (Warszawa)

11.10 Katecheza Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego

11.40 Prezentacja wspólnot ewangelizacyjnych działających na terenie diecezji siedleckiej oraz podejmowanych przez nie inicjatyw ewangelizacyjnych

 • Droga Neokatechumenalna
 • Wspólnota Jednego Ducha (ks. Tomasz Bieliński)
 • Diakonia ewangelizacji Ruchu Światło Życie (ks. Michał Chromiński)
 • Diakonia ewangelizacyjna młodych z Siedlanowa (ks. Jacek Sereda)
 • Ewangelizacja przez muzykę (ks. Sławomir Arseniuk)
 • Inicjatywy ewangelizacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (Ilona Trojnar)

12.15 Słowo Biskupa Siedleckiego na zakończenie kongresu

12.30 Agapa

 

Toruń

Rodzinny Toruń

Wspólnota toruńska również włączyła się w organizację Dnia Papieskiego. A wszystko we współpracy z Caritas diecezji toruńskiej i Szlachetną Paczką (inicjatywą Stowarzyszenia WIOSNA).

Obchody Dnia Papieskiego zaczynamy tydzień wcześniej – 7 października. W kilku parafiach w Toruniu wraz ze wspólnotami młodzieżowymi chcemy zorganizować czuwania.  Celem tego jest  zapoznanie ludzi z tym, co o rodzinie mówił Jan Paweł II.

Natomiast 10 października o godzinie 15:00 wraz ze Szlachetną Paczką organizujemy happening na toruńskiej Starówce, koło Poczty Głównej. Nie chcemy zdradzać szczegółów, lecz możemy powiedzieć, że będziemy w coś grać... Happening ma jeden główny cel – pragniemy przypomnieć rodzinom, by razem spędzali czas. Mogą to robić w różny sposób – gry planszowe, spacery, rebusy, czytanie książek etc.

W Warszawie 13 października odbędzie się Gala Nagród TOTUS, a u nas, w mieście Kopernika, organizujemy Festiwal Piosenki Rodzinnej. Liczymy na to, że może wystąpi na jednej scenie kilka pokoleń. Nie ma ograniczeń wiekowych czy też liczby osób. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, z chęcią na nie odpowiemy (festiwalpiosenkirodzinnej@wp.pl). Na zachętę powiem, że dla każdego będą drobne upominki.

Finał Dnia Papieskiego będzie w niedzielę, 14 października. O godzinie 17 w Kościele Św. Ducha zostanie odprawiona Msza Św. A po niej nastąpi przemarsz pod pomnik Jana Pawła II na Jordankach, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa.

Zachęcamy wszystkich, którzy w tych dniach będzą w Toruniu, do udziału w toruńskich obchodach Dnia Papieskiego.

Plakat Torun

(p)anna z mokrą głową Toruń

 

Wrocław 

Skauci Europy we współpracy z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość organizują grę pt. "Jan Paweł II w mieście spotkań".

Zapraszamy wszystkich chętnych! Jak wygrać? - To bardzo proste. Wystarczy pobrać kartę do gry, zdobyć niezbędne informacje i prawidłowo wykonać kilka prostych zadań. Karty do gry oraz wszelkie informacje na temat gry będzie można uzyskać w godzinach  od 13:00 do 15:00 na skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Świdnickiej. Zwrócone karty do gry będą od razu sprawdzane, a zwycięzcy będą otrzymywali nagrody. Im szybciej rozpoczniesz grę, tym masz większe szanse na wygraną. Czas potrzebny na wykonanie wszystkich zadań to 15-40 min.

“Wrocław miasto spotkań” - oficjalne hasło promujące Wrocław zostało zaczerpnięte z homilii, którą Jan Paweł II wygłosił 1 czerwca 1997 roku podczas 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, i m.in. dlatego osoba Papieża jest tak ważna dla wrocławian.

Plan

 • 11:45                     zbiórka skautów i wilczków na rynku pod fontanną
 • 12:00                     Apel rozpoczynający
 • 12:30 - 15.30          Gra miejska „Jan Paweł II w mieście spotkań” dla skautów i wilczków
 • 13:00 - 15:00          Gra miejska publiczna „Jan Paweł II w mieście spotkań” dla wszystkich                               wrocławian i gości
 • 15:30 - 16:20          Publiczna zbiórka pieniędzy
 • 16:30                     Apel i wręczenie nagród

Najważniejsze zasady gry

 1. Podstawową zasadą gry jest Prawo Harcerskie.
 2. Teren gry to Stare Miasto (głównie Ostrów Tumski i Rynek).
 3. W grze uczestniczą zastępy i szóstki.
 4. Szóstki i zastępy nie mogą się rozdzielać.
 5. Gra odbędzie się w 4 kategoriach: wilczki dziewczyny, wilczki chłopcy, harcerki, harcerze,
 6. Każda szóstka podczas gry musi być pod opieką jednego pełnoletniego opiekuna, który nie pomaga w wykonywaniu zadań, ale dba o bezpieczeństwo.
 7. Zastępy i szóstki otrzymają zadania do wykonania, nie trzeba wykonać wszystkich, przy każdym zadaniu będzie podana maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać za dane zadanie.
 8. Wygrają ci, którzy uzyskają największą liczbę punktów.
 9. Kartę z odpowiedziami należy zwróci do godziny 15:30 w punkcie informacyjnym Skautów Europy oraz Ośrodka Pamięć i Przyszłość (skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Oławskiej przy wrocławskim Rynku). Za każdą minutę spóźnienia odejmowane będą 3 punkty. Czas mierzony jest według zegarka Grzegorza Maja.

Ewentualny prowiant i napoje organizujemy sobie w jednostkach.

Gra miejska

Rodzice i wszystkie chętne osoby, które nie będą brały udziału w grze w ramach zastępów i gromad, będą mogły pobrać karty do gry na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Oławskiej przy wrocławskim Rynku w godzinach 13:00 – 15:00. W przypadku tej gry zwrócone karty do gry będą od razu sprawdzane, a zwycięzcy będą otrzymywali nagrody.  

 

Informacja dla mediów

Skauci Europy we współpracy z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość organizują grę pt. "Jan Paweł II w mieście spotkań".

Zapraszamy wszystkich chętnych! Jak wygrać? - To bardzo proste. Wystarczy pobrać kartę do gry, zdobyć niezbędne informacje i prawidłowo wykonać kilka prostych zadań. Karty do gry oraz wszelkie informacje na temat gry będzie można uzyskać w godzinach  od 13:00 do 15:00 na skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Świdnickiej. Zwrócone karty do gry będą od razu sprawdzane, a zwycięzcy będą otrzymywali nagrody. Im szybciej rozpoczniesz grę, tym masz większe szanse na wygraną. Czas potrzebny na wykonanie wszystkich zadań to 15-40 min.

“Wrocław miasto spotkań” - oficjalne hasło promujące Wrocław zostało zaczerpnięte z homilii, którą Jan Paweł II wygłosił 1 czerwca 1997 roku podczas 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, i m.in. dlatego osoba Papieża jest tak ważna dla wrocławian.

 

Do zobaczenia!

Zbiórka do puszek:

 • datki na rzecz Fundacji można zbierać w dniach 12-22 Października


Kontakt gałąź żeńska: Emilia Lewandowska

Kontakt gałąź męska: Damian Kawałek


Proszę szefowe i szefów jednostek aby zgłaszali się do nas z informacją kiedy chcą przeprowadzić zbiórkę.

 

Minneapolis

 


Ostatnie obchody Dnia Papieskiego były bardzo udane. W sobotę 13października w polskiej szkole odbyły się konkursy dla uczniów. Starsi uczestniczyli w konkursie wiedzy o Janie Pawle II, a młodsi w konkursie plastycznym "Moja rodzina". W klasach odbyły sie lekcje poświęcone Papieżowi i jego nauczaniu.

W niedzielę 14 października po uroczystej Mszy Świętej z oprawą muzyczną w wykonaniu uczniów odbył się lunch, z którego całkowity dochód przeznaczyliśmy na Fundację. Przeprowadziliśmy konkurs wiedzy o JPII dla zgromadzonych gości, młodzież śpiewała papieskie piosenki. Zbieraliśmy też pieniądze do puszek, przeprowadziliśmy aukcję kremówek i loterię koszy z różnymi smakołykami i dobrociami ofiarowanymi przez rodziców z polskiej szkoły. Udało nam się zebrać 2334 $. Dzięki corocznym obchodom Dnia Papieskiego uczymy dzieci i młodzież o Papieżu Janie Pawle II, przypominamy uczniom i naszej wspólnocie polonijnej Jego nauczanie. Dziękujemy za pomoc otrzymaną od Fundacji i czekamy na następny Dzień Papieski.Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Stankiewicz


Wspolnota Polonijna Church of the Holy Cross,

Hanna Stankiewicz

Minneapolis,

 • SAD
 • LOLEK
 • Zostań Przyjacielem
 • Nostra Polonia
stypendysta.pl