Obchody we wspólnotach

Poniżej zamieszczamy informację o obchodach XIV Dnia Papieskiego w poszczególnych wspólnotach Stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

 

Warszawa

Bydgoszcz

Koszalin

Katowice

Kraków

Łódź

Opole

Szczecin

Poznań

Toruń

Trójmiasto

Lubaczów

Wadowice

Poznań 

Lublin 


Warszawa

 •  „Apel Modlitewny Miasta Warszawy z Ojcem Świętym.” - Koncert galowy Dnia Papieskiego – 12 października 15:30 – Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego al. Komisji Edukacji Narodowej 101. (Transmisja telewizyjna)
 • Akcja oddawania krwi -  4 października 11:00 -  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, ul. Saska 63/75, 03-948 Warszawa. W akcji biorą udział zarówno stypendyści jak i przyjaciele Fundacji.
 • Happening – 12 października  12:00 po Mszy Świętej w Kościele Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu o  10:45. Przemarsz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wraz z warszawskimi rodzinami. Happening zostanie zakończony na Placu Piłsudskiego przy Krzyżu Papieskim, modlitwą za polskie rodziny. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.
 • Miasteczko rodzinne – 12 października w godzinach 9:00-14:30 – Parafia p.w. Św. Andrzeja Boboli. Stypendyści przygotują gry i zabawy dla dzieci, na które serdecznie zapraszają.
 • Czuwanie  stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w podziękowaniu za udany przebieg XIV Dnia Papieskiego – 22 października 20:00 – Parafia p.w. Św. Jakuba
 • Wystąpienia stypendystów w czasie Mszy św. w parafiach warszawskich – 12 października
 • Akcja promująca na facebook’u – awatar i zdjęcie w tle, oddzielny plik zamieszczony w załączniku; 10-13 października


Koszalin

 • 12 października 2014 – koncert pt.: „Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje…” w nowo odbudowanej  siedzibie Filharmonii w Koszalinie. Udział w koncercie weźmie Smyczkowa Orkiestra Kameralna „Moderato” z Bydgoszczy. Repertuar stanowić będą ulubione pieśni Papieża Jana Pawła II.
 • Wystawa przedstawiająca sylwetki stypendystów i ich projektów autorskich w nawie głównej Filharmonii w Koszalinie
 • Unikatowa w skali kraju prezentacja nigdy niepublikowanych zdjęć z Audiencji  Jana Pawła II z roku 1984 i 1988Bydgoszcz

 • 5 października – odwiedziny stypendystów w  bydgoskich parafiach
 • 10 października - happening na Starym Rynku, Wyspie Młyńskiej i ulicach Bydgoszczy
 • 11 października -  o godz. 16:00 Bieg Papieski spod Łuczniczki pod Katedrę Bydgoską.
 • o godz. 19:30 - procesja różańcowa spod Szkoły Katolickiej na ul. Nowodworskiej do Bydgoskiej Katedry. W procesji będą niesione relikwie św. Jana Pawła II. Na zakończenie procesji różańcowej, w Katedrze Bydgoskiej odbędzie się czuwanie prowadzone przez naszych stypendystów.
 •  12 października - o godz. 13:00 uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Świętej Jadwigi z udziałem młodzieży z całej diecezji bydgoskiej
 •  III Bydgoska Karoliada.

W Karoliadzie udział wezmą przedstawiciele wszystkich dekanatów z diecezji
bydgoskiej. Uczestnicy rywalizować będą w konkurencjach sportowych,
artystycznych a także intelektualnych. Podczas zmagań zawodników, kibice
będą mogli skorzystać z różnych stanowisk, m.in. kawiarenka, malowanie
twarzy, nauka skręcania balonów, a także zapoznać się z nauczaniem Ojca
Świętego Jana Pawła II. Na zakończenie odbędzie się koncert zespołu "Raz,
dwa, trzy". Głównymi organizatorami Karoliady są Fundacja Wiatrak wraz z
Kurią Diecezjalną, jednak stypendyści aktywnie włączają się w przygotowania
oraz uświetnią przebieg.KatowiceKraków

Program obchodów Dnia Papieskiego w Krakowie

Każdego roku stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przygotowują uroczyste obchody Dnia Papieskiego. To ważne wydarzenie jest swoistym świętem każdego stypendysty. Jest to również okazja to podziękowania wszystkim przyjaciołom i darczyńcom Fundacji.

Krakowska wspólnota Fundacji DNT przygotowuje obchody tegorocznego Dnia Papieskiego w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie - Łagiewnikach. Do świętowania razem ze stypendystami zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Krakowa.

Obchody rozpoczną się o godzinie 10.30 grą miejską, którą można zacząć z dwóch miejsc - Centrum JP II lub Kurii na ul. Franciszkańskiej 3. Uczestnicy zabawy będą podążać krokami świętych, jednocześnie odkrywając krakowskie kościoły. Na każdego z uczestników czeka słodka niespodzianka.

Na godzinę 11.00 zaplanowano uroczystą Mszę Świętą. Zaraz po niej na placu obok Centrum JP II rozpoczną się animacje dla dzieci. Towarzyszyć im będą stoiska wolontariuszy z Fundacji Charytatywnej DKMS oraz Malty.

O godzinie 13.30 odbędzie się pokaz Straży Pożarnej, a zaraz po nim Malta przeprowadzi dla uczestników szkolenie z pierwszej pomocy.

W godzinę Miłosierdzia zaniesiemy Bogu swoje prośby i podziękowania litanią lednicką do Jana Pawła II oraz różańcem misyjnym.

Po wspólnej modlitwie stypendyści zapraszają na przygotowany specjalnie na tę okazję koncert, który będzie jednocześnie podziękowaniem dla wszystkich darczyńców Fundacji oraz uczestników obchodów Dnia Papieskiego. Łódź

 • 11 października - będzie czuwanie przy pomniku JPII
 • 12 października - konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II, loteria fantowa, kiermasz ciast, malowanie dzieciom twarzy, warsztaty taneczne, rozważanie świętości Jana Pawła II z Łodzianami
 • o 18:40 - koncert chóru IUVENALES CANTORES LODZIENSES w Katedrze
 • w tygodniu przed Dniem Papieskim - Flashmob polegający na spontanicznym układaniu wizerunku JPII Opole

 • Sobota 11.10.2014

- 9.00 - zbiórka publiczna na głównych ulicach miasta, placach oraz w centrach handlowych,
- 15.00 – 17.00 gry i zabawy dla dzieci, a także malowanie twarzy oraz pokaz
dużych baniek mydlanych na Placu Wolności przy naszym fundacyjnym stoisku będą
przeprowadzane
- 16.00 - gra terenowa

 • Niedziela 12.10.2014

- uczestnictwo naszych stypendystów we Mszach Świętych różnych parafiach w Opolu,
obstawa tych Eucharystii oraz przekazywanie wiernym informacji o samej
Fundacji, a także stypendystach,
-  akcja Krwiodawstwa przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu,
-  wspólna Msza wszystkich stypendystów w parafii Świętych Apostołów Piotra i
Pawła uświetniona występem Chóru Wyższego Seminarium
Duchownego oraz obecnością arcybiskupa opolskiego Alfonsa Nossola

 


Szczecin

 • 11 października - zbiórka w trzech największych galeriach Szczecina (w tej chwili czekamy na oficjalną zgodę od organów zarządzających tymi podmiotami)
  -wspólne czuwanie ze świętym Janem Pawłem II
 • 12 października – zbiórka na ulicach Szczecina, chcemy do
  niej zachęcić uczniów szkół i podopiecznych świetlic środowiskowych
  - kiermasz ciast, zabawy dla dzieci na terenie parafii św. Jana Boboli
  - modlitwa przed pomnikiem świętego Jana Pawła II wraz z mieszkańcami SzczecinaPoznańToruń

4 PAŹDZIERNIKA

W Toruniu tegoroczne obchody Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie”, rozpoczną się już 4 października w dniu świętego Franciszka- patrona ekologów. Odbędzie się wtedy wydarzenie pod hasłem, będącym rozwinięciem hasła Dnia Papieskiego „Świętość jest EKO”. Wydarzenie to stanowi okazję do kształtowania postaw proekologicznych i zwraca uwagę na rolę człowieka jako opiekuna powierzonego mu środowiska życia. Wszyscy możemy czynnie włączyć się w to szczególne wydarzenie poprzez zbiórkę odpadów: elektrośmieci, makulatury, plastiku, metalu oraz baterii. Uczymy się co i jak segregować, żeby na codziennie być bardziej eko. Ponadto będzie można przekonać się jak ważna jest współpraca ludzi i zwierząt. Będziemy również zbierać karmę i koce dla zwierząt ze Schroniska w Toruniu.  Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wraz z wolontariuszami Caritas Diecezji Toruńskiej zapraszają do czynnego udziału w tym spotkaniu, które odbędzie się w Toruniu na Placu Świętej Katarzyny 9 (na terenie Zespołu Szkół nr 10) od  godziny 10.00. W programie przewidzianych jest mnóstwo atrakcji: koncerty, konkursy, quiz wiedzy ekologicznej, pokazy i wiele innych. Wielbicieli psów, kotów, królików i innych pupili ucieszy informacja, że o godzinie 11.00 Ojcowie Franciszkanie poświęcą zwierzęta. O 12.00 zapraszamy na koncert Tomka Kamińskiego.

9 PAŹDZIERNIKA

Kolejnym wydarzeniem poprzedzającym Dzień Papieski będzie happening 9 października o godz. 13.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Toruniu zaprezentują pantomimę obrazującą tematykę tegorocznego Dnia Papieskiego.

W dniach 10-12 PAŹDZIERNIKA na ulicach Torunia będzie prowadzona zbiórka na Fundusz Stypendialny. Wezmą w niej udział Stypendyści Fundacji oraz wielu Wolontariuszy zawsze chętnych do pomocy.

12 PAŹDZIERNIKA

Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego w Toruniu tradycyjnie rozpocznie uroczysta Msza Święta w kościele akademickim pw. Św. Ducha o godz. 17.00. Po Eucharystii przemaszerujemy wspólnie pod pomnik Jana Pawła II przy Wałach gen. Władysława Sikorskiego, gdzie programem słowno-muzycznym, przygotowanym przez Stypendystów uczcimy to święto.


Trójmiasto

 • tradycyjna zbiórka publiczna na ulicach Gdańska, Sopotu i Gdyni
 • 12 października - uroczysta Msza Święta, a po niej koncert pieśni i piosenek
  religijnych w wykonaniu stypendystów
 • happening na ul. Długiej w Gdańsku, gdzie będziemy śpiewać, grać i rozdawać przechodniom krówki oraz naklejki. Na zakończenie happeningu wypuścimy w powietrze żółte balony FDNT i w ten sposób każdy z nas powierzy swoją intencję do św. Jana Pawła II.Lubaczów

 • 12 października 2014 r. godz. 11.00  -   Msza św. dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II

godz. 13.00 -  Msza św. w intencji nauczycieli i pedagogów, po której nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Po błogosławieństwie konferencję, pt. „Jan Paweł II-Świętymi bądźcie”.

godz. 20.00 -  Apel papieski na stadionie, przy obelisku upamiętniającym pobyt Ojca Świętego w Lubaczowie 2-3.06.1991 r.  Rozważania oparte o nauczanie Jana Pawła II

godz. 20.45 -  Procesja Fatimska drogą papieską do konkatedry, przy dźwiękach     Orkiestry Dętej.  Apel Jasnogórski przed obraz Matki Bożej Łaskawej.                 

 • 16 października 2014 r.

godz. 13.00  Msza św., z okazji Dnia Papieskiego

godz. 17.30  -  Różaniec św. prowadzony przez członków Klubu Inteligencji Katolickiej.

godz. 18.00 - Msza św. dziękczynna w rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na  Stolicę Piotrową, przy udziale członków Klubu Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie.

 • 19 października 2014 r. godz.  9.30 – Msza św. z homilią, pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa dr Mariana Rojka – Pasterza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, inaugurująca XXVIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Lubaczowie, pod hasłem: „Jan Paweł II – Wielki Święty XXI wieku.Wadowice

 • 12 października - Papieski festiwal pieśni i piosenki religijnej ,,WADOWICKA BARKA 2014” Festiwal odbędzie się w Wadowickim Centrum Kultury o godz. 10.00  
 • Pociąg PAMIĘCI o ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

Pociąg wyruszy 17 .I0.20I4r' z Krakowa i przejedzie trasą: Kraków -Skawina – Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice.  

 • KONFERENCJA ,,JAN PAWEŁ II - PATRON WADOWIC''

W ramach konferencji w dniu 2I.10.20I4r. w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędą się następujące spotkania autorskie: - dla dzieci o godz. 9.00 i 10.30 ,,Z Wadowic do nieba"- spotkaniez Ewą Stadtmtiller dla młodzieży gimnazjalnej o godz. 7.20 -,, Człowiek w filozofii Karola Wojtyły'' - spotkanie z ks. Piotrem Wieczorkiem 

- dla dorosłych: godz. 17.00 -,,Święty wychowanek – wychowawca świętych'' spotkanie z Pawłem Zuchniewiczem.


Poznań

5 X  –  11:00 – spotkanie przy Starym Browarze i przejście na Stary Rynek

            12:00 – Flashmob – Belgijka na Starym Rynku

11 X – 11:00 – 16:00 – Park Chopina – gry i zabawy dla dzieci

            17:00 – „Scena na piętrze” (ul. Masztalarska 8) Spektakl Teatru „Droga” im. Jana Pawła II pt. „Zraniony Pasterz” – Historia młodego człowieka, Emanuela, narkomana. Człowieka, który jest pozbawiony nadziei i miłości. Jest to też opowieść o Pasterzu, który wędruje przez ulice miast w poszukiwaniu zagubionych owiec błąkających się wśród upadków i przepaści.

            20:00 – Kościół pw. Miłosierdzia Bożego (os. Jana III Sobieskiego 116) – czuwanie i adoracja

12 X – 10:00 – 16:00 – ul. Półwiejska (przy Kupcu Poznańskim) – gry i zabawy dla dzieci

            18:00 – Fara Poznańska (ul. Klasztorna 11) – Koncert Julii i Grzegorza Kopala pt. „Świętość dla każdego”. Na podstawie twórczości Karola Wojtyły, jego modlitw, poezji i fragmentów prozy, do której Grzegorz Kopala skomponował muzykę.
Dopełnieniem koncertu- muzyki i pięknego słowa jest prezentacja multimedialna przygotowana przez Dawida Marszewskigo. Narrację pomiędzy utworami stanowią dykteryjki i ciekawe historie z życia Ojca Świętego stanowiące przeciwwagę do pięknych, ale  wymagających tekstów utworów śpiewanych. Wykonują je Julia i Grzegorz Kopala, natomiast słowo mówione przedstawi Paweł Binkowski.

            19:00 – Fara Poznańska – Msza Święta z udziałem stypendystów

            20:15 – Stary Rynek – zakończenie obchodów Dnia Papieskiego – wspólne odśpiewanie Barki

19 X – 10:30 – Polana harcerska w Lasku Maltańskim – Bieg Papieski

Więcej informacji na stronie www.poznandzielo.pl
lub pod numerami telefonu 661-042-061 i 508-428-444


Lublin

Plan obchodów XIV Dnia Papieskiego w Lublinie:

5 października - Świadectwa w parafiach - stypendyści udadzą się do
lubelskich parafii, gdzie wygłoszą świadectwo bycia stypendystą

8 października - Dzień Papieski w Domu Pomocy Społecznej - stypendyści
przybliżą postać i nauczanie św. Jana Pawła II oraz Fundację "Dzieło Nowego
Tysiąclecia" podopiecznym ośrodka

11 października

- Happening na Placu Litewskim - prezentacja Fundacji "Dzieło Nowego
Tysiąclecia", integracja dzieci i młodzieży (w programie m.in. malowanie
twarzy, bańki mydlane, wspolne śpiewy i tańce, namiot informacyjny,
Laboratorium Pluszowego Misia, kącik zdrowia)

- Wspólne czuwanie w Kościele Akademickim KUL, godz. 19.00, 21.00 Apel
Jasnogórski pod pomnikiem Jana Pawła II

12 października

- Kiermasze ciast połaczone z kiermaszem artystycznym - po każdej Mszy
Świętej przy Kościele Akademickim KUL, Kościele Rektoralnym pw. Świętego
Ducha oraz Kościele Parafialnym pw. Świętej Rodziny

- Wieczór Świętości - finał Obchodów Dnia Papieskiego w Lublinie, Aula
Muzykologii KUL (C-1031), godz.19.00; w programie: występ stypendystów FDNT
Wspólnoty Lubelskiej; Koncert zespołu kleryckiego MSD w Lublinie "Good God"

15 października - Dzień Papieski w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. prof.
Antoniego Gębali w Lublinie, godz.13.00 - stypendyści przybliżą dzieciom
przebywającym w szpitalu postać św. Jana Pawła II; w programie: zabawy i
konkursy dla dzieci

1 września - 12 października - Konkurs Muzyczny "Dźwięki Świętości"
skierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

 • LOLEK
 • SAD
 • Zostań Przyjacielem
 • Nostra Polonia
stypendysta.pl