Informacje prasowe

1.10.2015 Interpretacja hasła "Jan Paweł II - Patron Rodziny" (doc.)

" XV Dzień Papieski przypada na czas szczególny. Będziemy go przeżywali w kontekście

trwających w dniach 4-25 października 2015 r. obrad XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym (...)”.

Koncert na Placu Zamkowym w Warszawie, apel modlitewny w łączności z Papieżem Franciszkiem a także platforma modlitewna „Rodziny za rodziny” to tylko niektóre z form obchodów jubileuszowego  XV Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski odbędzie się 11 października 2015 r. pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”(...)

"Centralne obchody XV Dnia Papieskiego rozpoczną się uroczystą Galą Totus na Zamku Królewskim w sobotę, 10 października. Jak co roku statuetkami nagrodzeni zostaną Ci, którzy poprzez swoją działalność propagują nauczanie św. Jana Pawła II. Tegoroczne nominacje do nagród zwanych „Katolickimi Noblami” zostały ogłoszone w czterech kategoriach.(...)"

"Drodzy Siostry i Bracia.

 

Za tydzień, w niedzielę 11 października będziemy przeżywali jubileuszowy, XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”. Przypada on na rozpoczynające się dziś w Rzymie pod przewodnictwem Ojca świętego Franciszka, XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Tematem obrad ojców synodalnych jest „Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym”. Wobec tak doniosłych wydarzeń tegoroczny Dzień Papieski jawi się zatem jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy za nią.(...)" 

20.09.015 

Informacja prasowa do pobrania w wersji PDF

XII Dzień Papieski, który świętować będziemy 14 października, upłynie pod hasłem Jan Paweł II – Papież Rodziny. Jest to okazja do podkreślenia szczególnego miejsca jakie zajmowały małżeństwo i rodzina w nauczaniu ks. Karola Wojtyły, późniejszego arcybiskupa Krakowa, wreszcie Papieża...

 


  • LOLEK
  • Zostań Przyjacielem
  • SAD
  • Nostra Polonia
stypendysta.pl